Drobečková navigace

Úvod > Sortiment > Ložnice

Ložnice

 • Základem vašeho dobrého spánku je kvalitní postel a její výbava. 
 • Na naši prodejnách jsme připraveni pomoci vybrat každému postel s vybavením na míru.
 • Nabízíme široký výběr postelí ze dřeva i těch s čalouněnou úpravou.
 • Ke zdravému spánku patří postel, proto bychom neměli podcenit její výběr. Hlavním parametrem by mělo být pohodlí. Na čem bychom ale rozhodně neměli šetřit, je matrace a rošt.
 • Komody

  • Kompletní sortiment si můžete prohlédnou přímo u nás na prodejně.
  • Podívejte se, kde naleznete nejbližší prodejnu Jikos nábytku.

  Prodejny Jikos 


 

Nejvhodnější rošt
Existují tři základní typy roštů: pevný, polohovací a motorový. Motorový rošt je vlastnostmi shodný s polohovacím, ale poskytuje komfort polohování pouhým stiskem tlačítka. Nutností je zejména pro osoby s omezenými možnostmi pohybu a vhodný pro seniory.

Pevné rošty jsou laťkové nebo lamelové.

Laťkové rošty z dřevěných latí jsou vhodným podkladem pro pružinové nebo pěnové matrace s vyšším jádrem. Při výběru si dáme pozor na velikost mezer mezi jednotlivými latěmi - neměly by být větší než 4 cm.


Matrace je základ

Pěnové matrace - Matrace z jednoduché polyuretanové pěny již nahradily matrace ze studené pěny nebo také HR pěny. Ty mají různé názvy jako soft, form, cell, vždy však jde o jeden a tentýž produkt.

Vedle studené pěny existuje ještě tzv. biopěna, která by měla obsahovat alespoň 50 % přírodních materiálů a látek. V opačném případě je zbytečné platit jen za drahý název. K dostání jsou i matrace z paměťové pěny. Jsou pocitově příjemné, měkké a nezanechávají žádný otisk.

Levná pěnová matrace má životnost kolem 4 až 5 let. Předností pěnových matrací je, že jsou vzdušné a dobře odvádějí vlhkost. Bohužel nečistoty, jako je prach nebo soli, zůstávají v pórech matrace. Rozpětí cen: od 2000 do 17 000 Kč.


Latexové matrace - Jsou kombinací přírodního a syntetického latexu, vynikají zejména v pružnosti a schopnosti vrátit se po stlačení do původního stavu. Celková hustota latexu by měla být minimálně 60 kg/m3.

Tyto matrace jsou vhodné i pro alergiky, lze je použít na pevný podklad či rošt, mají vynikající podporu těla, jsou pružné, nehlučné, mají dlouhou životnost a bezproblémovou údržbu, regulují vlhkost. Rozpětí cen: 7500-14 000 Kč.


Taštičkové a pružinové matrace - Na ty si sice připlatíme, zato se nám bohatě odmění svými vlastnostmi. Mezi hlavní přednosti patří dlouhá životnost, možnost recyklace a samozřejmě příznivý vliv na zdraví.

Na rozdíl od pěnových materiálů nejsou tyto matrace elektrostatické, což znamená, že nemají negativní dopad na nervový systém a nepřitahují prach. Taštičkové matrace jsou stabilní po celou dobu používání. Pokud jde o kvalitu spánku a ortopedické vlastnosti, patří mezi špičku.

Rozpětí cen pružinových matrací 2500-6000 Kč, taštičkové 4500-30 000 Kč.