JIKOS - výroba plastových oken, dveří a nábytku, Heydukova 1339, 38601 Strakonice, tel. 383 321 471, www.nabytek-jikos.cz _______________________________________________________________________
Registrace   Jméno:  Heslo:  
Nákupní košík:
0 Kč
Více info

Žádny leták.

LOŽNICE

 

 

Základem vašeho dobrého spánku je kvalitní postel a její výbava. 

Na naši prodejnách jsme připraveni pomci vybrat každému postel s vybavením na míru. 

Nabízíme široký výběr postelí ze dřeva i těch s čalouněnou úpravou. 

Ke zdravému spánku patří postel, proto bychom neměli podcenit její výběr. Hlavním parametrem by mělo být pohodlí. Na čem bychom ale rozhodně neměli šetřit, je matrace a rošt.

Nejvhodnější rošt
Existují tři základní typy roštů: pevný, polohovací a motorový. Motorový rošt je vlastnostmi shodný s polohovacím, ale poskytuje komfort polohování pouhým stiskem tlačítka. Nutností je zejména pro osoby s omezenými možnostmi pohybu a vhodný pro seniory.

Pevné rošty jsou laťkové nebo lamelové.

Laťkové rošty z dřevěných latí jsou vhodným podkladem pro pružinové nebo pěnové matrace s vyšším jádrem. Při výběru si dáme pozor na velikost mezer mezi jednotlivými latěmi - neměly by být větší než 4 cm.

 

Matrace je základ

Pěnové matrace - Matrace z jednoduché polyuretanové pěny již nahradily matrace ze studené pěny nebo také HR pěny. Ty mají různé názvy jako soft, form, cell, vždy však jde o jeden a tentýž produkt.

Vedle studené pěny existuje ještě tzv. biopěna, která by měla obsahovat alespoň 50 % přírodních materiálů a látek. V opačném případě je zbytečné platit jen za drahý název. K dostání jsou i matrace z paměťové pěny. Jsou pocitově příjemné, měkké a nezanechávají žádný otisk.

Levná pěnová matrace má životnost kolem 4 až 5 let. Předností pěnových matrací je, že jsou vzdušné a dobře odvádějí vlhkost. Bohužel nečistoty, jako je prach nebo soli, zůstávají v pórech matrace. Rozpětí cen: od 2000 do 17 000 Kč.

Latexové matrace - Jsou kombinací přírodního a syntetického latexu, vynikají zejména v pružnosti a schopnosti vrátit se po stlačení do původního stavu. Celková hustota latexu by měla být minimálně 60 kg/m3.

Tyto matrace jsou vhodné i pro alergiky, lze je použít na pevný podklad či rošt, mají vynikající podporu těla, jsou pružné, nehlučné, mají dlouhou životnost a bezproblémovou údržbu, regulují vlhkost. Rozpětí cen: 7500-14 000 Kč.

Taštičkové a pružinové matrace - Na ty si sice připlatíme, zato se nám bohatě odmění svými vlastnostmi. Mezi hlavní přednosti patří dlouhá životnost, možnost recyklace a samozřejmě příznivý vliv na zdraví.

Na rozdíl od pěnových materiálů nejsou tyto matrace elektrostatické, což znamená, že nemají negativní dopad na nervový systém a nepřitahují prach. Taštičkové matrace jsou stabilní po celou dobu používání. Pokud jde o kvalitu spánku a ortopedické vlastnosti, patří mezi špičku.

Rozpětí cen pružinových matrací 2500-6000 Kč, taštičkové 4500-30 000 Kč.

<< 1 2 3 4 5 6 >> 

- oblé čelo, dubová

Stará cena: 79 990 Kč
Cena: 51 933 Kč
Koupit

masivní jednolůžko

Cena: 3 950 Kč
Koupit

masivní smrkové jednolůžko se zvýšenou lehací plochou

Cena: 4 840 Kč
Koupit

masivní smrkové lůžko

Cena: 5 950 Kč
Koupit

rozkládací lůžko s možností volby šířky spaní

Cena: 17 789 Kč
Koupit
<< 1 2 3 4 5 6 >> 
Jiří Křišťan - výroba nábytku | Heydukova 344, 386 01 Strakonice
tel: 383 321 471, fax: 383 321 471, e-mail: kladno@nabytek-jikos.cz